STK’LAR 19 MAYIS'DA DOSTLUK MAÇINDA BULUŞTU

TÜMBİKON, TÜMBİFED, TÜMBİAD, RİBİAD VE PAYDAŞ STK’LAR DOSTLUK MAÇINDA BULUŞTU…

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen tören ve ardından yapılan dostluk futbol maçı duygulu anlara sahne oldu.

İstanbul’daki çatı sivil toplum kuruluşlarının, 18 Mart günü Üsküdar Vezir Spor Tesislerinde düzenlediği bayram kutlama ve dostluk maçı etkinliği, çok sayıda STK yöneticisini, bürokratı, büyükler futbol takımlarını ve genç sporcuları bir araya getirdi.

TÜMBİAD Başkan Vekili Mesut Şenol tarafından sunumu yapılan törende, Atatürk ve silah arkadaşları ile sonsuzluğa göç eden spor insanları adına bir dakikalık saygı duruşunun ardından Ünped  Spor Kız Takımından sporcu Naz’ın yönetiminde, tüm sporcular ve STK temsilcileriyle diğer katılımcılar hep bir ağızdan İstiklal Marşımızı söyledi.

Törende ilk açılış konuşmasını yapan Spor Komitesi ve RİBİAD Başkanı Erol Aykut, “Atatürk’ü anmak kadar anlama da önemlidir” vurgusunu yaptı. TÜMBİFED Genel Başkanı Mehmet Hüsrev ise, Türk milletinin birlik ve bütünlüğünün, bayrağının gençlere emanet olduğunu söyledi. TÜMBİKON Başkan Vekili Can Çobanoğlu, “Bayramlarımızı kutlayan gençlerimizi gördükçe gururlanıyorum. Sporcuların gösterdikleri duyarlılığı bekliyor ve takdir ediyorum” dedi. STK’ların bilge abisi Mahmut Ekşi, “Atatürk sayesinde kurulan Cumhuriyetin gençlere emanet olduğunu” belirtti. ÜNSPED Kültür Ve Spor Kulübü Koordinatörü Semra Demirer, beraberinde gelen kız takım oyuncuları ve ampute milli takım şampiyonlarıyla, törene katılanları selamlayıp, “Bu Bayram gününde gençlerimizin karşısında büyük bir heyecan ve gurur duyuyorum” diyerek, engelli sporcuların “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi”ni okuması için onlara söz verdi.

TÜMBİKON Genel Başkanı ve 28. dönem Milletvekili Cevdet Akay’ da bayrama dair “ Tüm gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum” mesajını iletti.

Törenin ardından yapılan dostluk futbol karşılaşmasında beyaz ve kırmızı forma giymiş takımlar centilmence ama sportmence mücadeleden kaçmadan birbirlerinin kalesine gol atmaya çalıştı. Kırmızı takımın kaptanı Aynur aydın, Beyaz takımın kaptanı Semra Demirel ve Ayşe Çebi üstlendi. Miniklerle ve gençlerle birlikte coşkulu ve duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte, oynanan maçın kupları, Atamızın ülkemizi emanet ettiği gençlerin elinde yükseldi. Maç öncesi ve sonrası çekilen toplu fotoğraflarda yüzler gülüyordu ve bayramı birkaç kuşaktan katılımla kutlamanın gururu gözlerindeki parıltılara dönüşmüştü.

Proje Komite Başkanı Erol Aykut, Spor Komisyonu Başkanı Güvenç Kurtar, Ünsped Kültür ve Spor Kulübü Koordinatörü Semra Demirer önderliğinde hazırlanan Bayram Kutlama etkinliğine katılım sağlayan isimler şu kişilerden oluştu:

İstişare Kurulu Başkanı Mahmut Ekşi

RİBİAD Genel Başkanı Erol Aykut

TÜMBİFED Genel Başkanı Mehmet Hüsrev

TÜMBİAD Genel Başkanı Prof.Dr. Recep Yıldızhan

Gümüşhaneliler Derneği (GÜYAD) Genel Başkanı Tahsin Söğüt

Diyarbakır Kültür Ve Sanat Derneği (DİYARDER) Genel Başkanı Av. Vahit Kaya

Amasyalılar Federasyonu Genel Başkanı İsmail Aktaş

Dünya Çorumlular Konfederasyonu Genel Başkanı Metin Akkuş

Güngören İlçe Spor Müdürü Remzi İlhan

ÜNSPED Kültür Ve Spor Kulübü Koordinatörü Semra Demirer

Genel Koordinatör Arif Ekşi

TÜMBİKON Başkan Vekili ve İBB Meclis Üyesi Can Çobanoğlu, TSTK katılımcıları

Sporcu gençler ve

Katılımcıların aile mensupları