PROF. DR. ALİ AKDEMİR

PROF. DR. ALİ AKDEMİR

Türk işletme profesörüdür.

Çok sayıda kitap ve makalenin yazarıdır.

Kocaeli Üniversitesi'nde çalışmış, bu dönemde öğrencileri tarafından çok sevilmesine karşın, sahip olduğu idareci enerjisini kullanamadığı için üniversite değiştirme durumunda kalmıştır.

Prof. Dr. Ali Akdemir aynı zamanda 2003-2011 yılları arasında Yönetim Bilimleri Dergisi'nin YBD editörlerinden biri olmuştur.

Akdemir 2003 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin (BİİBF) dekanı olarak atanmıştır.

Prof. Dr. Ali Akdemir 2007 yılında rektörlük seçimlerine katılmış ve 1 oy farkla birinci sırada YÖK'e gitmiş, aynı yıl Cumhurbaşkanı Necdet Sezer tarafından rektörlüğe atanmıştır. Ancak ikinci dönem (2011-2015) adaylığında yeterli oyu alamadığı için rektörlüğe yeniden atanamamıştır. Akdemir, rektörlük görevini 2007 yılından 2011 yılına kadar sadece bir dönem sürdürmüştür.

Sonrasında Trakya Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı başkanı olarak görev yapmıştır.Aydınlık gazetesinde 2013-2015 yıllarında köşe yazarlığı yapmıştır.

Yarı zamanlı olarak çalıştığı İstanbul Arel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde 2012-2013 Akademik yılı itibarıyla tam zamanlı olarak görev yapmaktadır.

Ali Akdemir 2012 yılında CHP'den siyasete atılmış ve Kocaeli belediye başkanlığına aday adayı olmuştur. Akdemir geçmişte de CHP ile güçlü bağları bulunduğunu belirtmiştir.