PROF. DR. RECEP YILDIZHAN

PROF. DR. RECEP YILDIZHAN

1992 yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1995-2000 yılları arasında SSK İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1.Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde almış olduğu uzmanlık eğitiminden sonra aynı hastanede 2007 yılına kadar uzman doktor olarak çalıştı. 2006 Yılında VKV İstanbul Amerikan Hastanesi ÜYTE merkezinde IVF sertifikasyon programını tamamladı.

2007 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana bilim Dalında Yardımcı Doçent olarak başladığı akademik yaşamına aynı üniversitede 2011 yılında Doçent ve 2016 yılında Profesör kadrolarında hizmet vermiştir.

2011 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Perinatoloji Bilim Dalının kuruluşunda görev almış ve Perinatoloji alanında yan dal uzmanlık öğrencileri yetiştirmiştir. Aynı hastanede 5 yıl süreyle başhekim yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

2012 yılında 3 ay süreyle gittiği Hannover Üniversitesi Tıp Fakültesi (MHH) Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında 3 boyutlu laparoskopi ile jinekolojik onkolojik cerrahi operasyonlarına aktif olarak katılmıştır. 2016 yılında Kiel Üniversitesi Tıp Fakültesinde bir hafta süreyle ileri düzeyde jinekolojik laparoskopi eğitiminde bulunmuştur.

​2015 yılından beri doğum sonrası kanamalara cerrahi yaklaşım çalıştaylarında tebliğ sunmanın yanı sıra kadavra üzerinde canlı cerrahi eğiticisi olarak görev almaktadır.

Uluslararası dergilerde yayınlanmış 60 makalesi ve bu makalelerden aldığı 1200’ün üzerinde atıf bulunmaktadır.

2018 yılından itibaren Grup Florence Nightingale Hastanelerinde Kadın Hastalıkları ve Doğum, Yüksek Riskli Gebelik (Perinatoloji) ile Tüp Bebek IVF Merkezinde hastalarına hizmet vermektedir.