TÜMBİKON’DAN PROF. DR. HALUK ÖZENER’E ZİYARET


Notice: Undefined index: Kategori in /home/arif/tumbikon.com/icerik.php on line 61

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/arif/tumbikon.com/icerik.php on line 61
Tüm Bürokratlar ve iş insanları Konfederasyonu (TÜMBİKON) yöneticileri, genel başkan Cevdet Akay öncülüğünde Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener’i ziyaret etti.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve birçok ilimizde can kayıplarına ve ağır hasarlara sebebiyet veren yıkıcı depremlerin ardından , TÜMBİKON yönetim kurulu üyeleri ülkemizde deprem alanında öncü kuruluşlardan biri olan Kandilli Rasathanesi Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener’i ziyaret ederek deprem gerçeği hakkında fikir alışverişinde bulundu. Türkiye’de yaşanan depremler ve etkilerini masaya yatıran TÜMBİKON yöneticileri, “depremle yaşam” gerçeğine bir kez daha vurgu yaptı.

TÜMBİKON Genel Başkanı Cevdet Akay, “Sivil toplum kuruluşları olarak yaşamı derinden etkileyen konuların başında gelen deprem konusunda bilinçli davranmak, önlemler almak ve en önemlisi afete hazırlıklı olmak kaçınılmaz görevlerimiz arasındadır” dedi.

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Özener, TÜMBİKON yönetimine teşekkür etti.

TÜMBİKON Genel Başkanı Cevdet Akay’a, Genel Başkan Vekili Can Çobanoğlu, Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Ali Rıza Şişman, İcra Kurulu Başkanı Arif Ekşi ve Hüseyin Tarhan eşlik etti.