TÜMBİKON'dan Cam Tavanı Delen Kadınlarımıza İthafen Özel Ödül

Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Konfederasyonu (TÜMBİKON) ve Cam Tavanı Delen Kadınlar Platformu 15 Mart Salı Günü Gayrettepe Dedeman Otelde uluslararası başarılara imza atmış, bu uğurda bir ömür vermiş 15 kadının emeğine saygı duruşunda bulundu.

TÜMBİKON ev sahipliğinde, Cam Tavanı Delen Kadınlar Platformu olarak, Gayrettepe Dedeman Otel’de 15 Mart Salı günü her biri kendi dalında uzman 15 kadına, bir ömür vererek yaptıkları başarılı çalışmalar için, “Emeğe Saygı Duruşu” Ödül Töreni gerçekleştirildi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne atfen 15 martta gerçekleştirilen “Kadın Emeğine Saygı Duruşu” töreni saat 18:00’de klasik müzik dinletisi ve hoşgeldiniz kokteyli ile başladı. Açılış konuşmasını Cam Tavanı Delen Kadınlar Platformu Başkanı ve Tümbikon Genel Başkan Yardımcısı Asuman KARAŞABANOĞLU yaptı. 8 Mart gününün bir anma, bir kutlama günü değil, kadın emeğine bir saygı duruşu günü olduğunun altını çizdi.

Gecenin evsahibi Tümbikon Konfederasyonu Genel Başkanı Cevdet AKAY da, medeniyetin var olabilmesi için, kız çocuklarının eğitimine dikkat çekerek, kadınların sosyal ve ekonomik yaşamdaki öncü rolüne vurgu yaptı.

Ödül Töreninde, Devlet Opera Balesinden ünlü isimler de sahne performansı sergiledi. Ülkemizin tanınmış tenorlarından Kaan Buldular, Lena Şenol, Hande Cangökçe, Doğan Can Özdemir, Aylin Ateş, Seher Dalbastı Sağbaş, Gizem Keklikçi, Gül Küçükşahin bu özel geceye şarkılar armağan etti. Cam Tavanı Delen Kadınlar’ın manifestosu, Platformun kurucuları tarafından seslendirildi.

Birbirinden farklı uzmanlık alanlarında bir ömür vermiş ve hepsi çok kıymetli 15 saygın isim ödüllerini Tümbikon Genel Başkanı Cevdet AKAY, Cam Tavanı Delen Kadınlar Platformu Başkanı Asuman KARAŞABANOĞLU ile Tümbikon Konfederasyonunda görev yapan değerli başkan ve başkan yardımcılarından, ayrıca E. Bakan Yüksel YALOVA, Cumhurbaşkanı Danışmanı ve Darülaceze Başkanı Hamza CEBECİ, İstanbul Milletvekili M. Akif HAMZAÇEBİ, Eskişehir Milletvekili Utku ÇAKIRÖZER, İBB Başkan V. Hüseyin AKSU, İBB STK Danışmanı Hasan AKKUŞ ve Spor Programı Yorumcusu Hayri ÜLGEN’den aldı.

Yazar Ayşe KULİN, Opera Sanatçısı Ayşe TEK, Prof. Dr. Deniz Ülke ARIBOĞAN, Azerbaycan Milletvekili Ganire PAŞAYEVA, Eğitmen Yazar Gülten ABDULA, Bale Sanatçısı ve Koreograf Hülya AKSULAR, DEB Onursal Başkanı Işık SADIK AHMET, Piyano Virtüözü İdil BİRET, Heykeltraş Prof. Dr. Meriç HIZAL, Prof. Dr. Necla ARAT,  Sanat Tarihçisi Prof. Dr. Nurhan ATASOY, BioNTech Temsilcisi Dr. Özlem TÜRECİ, Aktivist Dr. Pervin HAYRULLAH, Biyomedikal Uzmanı Prof. Dr. Semahat DEMİR ve Zuhal OLCAY, emek verdikleri, ruhlarını kattıkları sanat eserleri, kitapları ve bilimsel çalışmaları ile sadece ülkemizde değil, yurtdışında da başka kadınlara ve özellikle kız çocuklarına ilham veren, gerçek bilgiye ve aydınlığa ulaşmak için yol haritası yaratan isimlerdir.

Biliyoruz ki tendedir erkek, kadın; ruhun cinsiyeti yoktur. Bu anlamda bütün kadınlarımıza ve erkeklerimize bizden bir anı olsun bu gece.

DİLEĞİMİZ ODUR Kİ, ÖNCE İNSAN OLABİLMELİ ERKEK VE KADIN EL ELE… Sonra aynı hedefe uçalım birlikte…

Görünmez engelleri aşan, cam tavanları delen bütün kadınlarımıza saygıyla…

 

-Ödül Töreni

1-Deniz Ülke ARIBOĞAN                 -Mahmut Ekşi ve Pınar Türenç                         - Aynur Aydın

2-Zuhal OLCAY                                -Ertaç Ergüven ve Hüseyin Aksu                      -Ümran D. Alkın

3-Ayşe KULİN                                  -Cevdet Akay ve M.Akif Hamzaçebi                  -

 

ARYA DİNLETİSİ

1-Ayşe TEK                                       -Mehmet Hüsrev                                            -Hatice Pekesen

2-Ganire PAŞAYEVA(*)                     -Can Çobanoğlu                                            -Ayşe Çebi

3-Gülten ABDULA                             -Mesut Başkır                                                -Nur Ünday

 

ARYA DİNLETİSİ

1-Hülya AKSULAR                            -Erol Aykut                                                     -Emel Davutoğlu

2-Işık SADIK AHMET                       -Yüksel Yalova ve Hamza Cebeci

3-İdil BİRET(*)                                  -Recep Yıldızhan ve Tamer Levent                 -Fatma Kıranoğlu

 

ARYA DİNLETİSİ

1-Meriç HIZAL                                  -Hasan Akkuş ve Utku Çakırözer                     -

2-Necla ARAT                                   -Hayri Ülgen                                                    -Şadiye Ulusoy

3-Nurhan ATASOY(*)                       -Tahsin Söğüt                                                   -Nükhet Sivri

 

ARYA DİNLETİSİ

1-Özlem TÜRECİ (*)                       -Vahit Kaya                                                        -Nilgün Onat

2-Pervin HAYRULLAH                    -Süheyl Çobanoğlu                                            -Arzu K. Öner

3-Semahat DEMİR                          Asuman Karaşabanoğlu ve Kürşat Tüzmen

-Teşekkür Konuşması – Asuman KARAŞABANOĞLU ve Cevdet AKAY